Polystyrén v zatepľovacom systéme (ETICS)

POLYSTYRÉN.men |
Rating: /10

Podrobnosti

  • Premiéra: 2020
  • Krajina: Slovensko

Video

Polystyrén v zatepľovacom systéme (ETICS)

Popis

Polystyrén v zatepľovacom systéme (ETICS)

ETICS je vonkajší tepelnoizolačný systém na zateplenie obvodových stien budov. Jeho hlavnou súčasťou sú tepelnoizolačné dosky z polystyrénu. Biely aj sivý polystyrén garantujú vynikajúcu tepelnú izoláciu a trvanlivosť celého zateplenia. Kompletný a správne nainštalovaný systém je zárukou požiarnej bezpečnosti.

Kľúčom k dokonalému zatepleniu budovy je správna aplikácia. Polystyrénové dosky sa musia na stenu lepiť tak, že sa lepiaca malta nanesie po celom obvode dosky a tri buchty sa aplikujú aj do jej stredu. Takéto prilepenie zaistí tesné priľnutie tepelnej izolácie k podkladu. Z vonkajšej strany sú tepelnoizolačné dosky chránené výstužnou vrstvou, ktorej hrúbka má byť najmenej 3 mm.

Použitie polystyrénu v ETICS je najobľúbenejší spôsob zateplenia obvodových stien. V Európe sa tento systém používa pri viac ako 80 % všetkých zateplení. To predstavuje viac ako 40 miliónov metrov štvorcových tepelnej izolácie ročne.

Polystyrén v ETICS sa v stavebnej praxi v Európe využíva viac ako 50 rokov. V procese zatepľovania budov na Slovensku sa ETICS uplatňuje už 20 rokov. Jeho použitie je jedným z dôvodov dosiahnutia predĺženia životnosti obvodového plášťa, zlepšenia architektonického vzhľadu stavieb a zároveň zlepšenia zdravia užívateľov budov.

Polystyrén v ETICS – trvácna, odolná a bezpečná tepelná izolácia.

x